Czego nie może jeść pies?
To co znajduje się na Naszym stole nie jest na pewno przeznaczone i dobre dla zdrowia psa. Wiele z tych rzeczy może nawet mu zaszkodzić.

Ugotowane kości drobiowe, są one rozmiękczone i pod wpływem psich zębów łamią się na szpilki które mogą dotkliwie pokaleczyć przewód pokarmowy, a nawet utknąć w nim. Jeśli chcemy dać psu kości to najlepiej surowe wołowe lub cielęce. Mogą świetnie służyć jako gryzak ale nie jako posiłek.
Cebula i czosnek – są szkodliwa dla psa ze względu na szkodliwa substancje, która zawiera tiosiarczan jodu- substancja która może u psa powodować anemię. Czym smak cebuli ostrzejszy, tym więcej tego związku zawiera
Czekolada –  to chyba najbardziej znany przykład produktu, którego nie może jeść pies. Głównym winowajcą nie jest tutaj sama czekolada a kakao. Które zawiera trującą dla psa teobroninę i teofilinę, a także szkodliwą kofeinę. Zjedzenie czekolady może powodować drgawki, zaburzenia oddychania, niepokój, biegunkę, a w poważniejszych przypadkach nawet śpiączkę i śmierć. Oczywiście psy mniejszych rozmiarów mają o wiele mniejszą tolerancje na czekoladę i nawet mała ilość może wywołać zatrucie. Kolejną kwestią jest zawartość kaka w czekoladzie najwięcej znajdziemy go w gorzkiej czekoladzie i czarnej. Innymi produktami zawierającymi teobroninę są :  kawa, herbata, yerba-mate, coca cola. 
Rodzynki i winogrona – są niezdrowe dla psich nerek . Warzywa strączkowe – powodują wzdęcia. Orzechy Makadamia –  również są szkodliwe dla psich nerek. Pamiętajmy również o tym że np. jabłka możemy podawać naszym pupilom ale niestety już pestki z nich są szkodliwe.
Kocia karma – również nie może być podawana psu.
Oczywiście wielkość ma znaczenie i na pewno bardziej narażone na zatrucia są psy ras małych i miniaturowych. Ze względu na małą wagę, nawet nie duże ilości zakazanych produktów mogą bardzo zaszkodzić.
Jak sami widzicie jest tych produktów sporo, wymieniłam te najważniejsze ale nie powinniśmy psom dawać też cytrusów, surowych ziemniaków, szczawiu, soli, awokado, szczypiorku jak również mleka. Dlatego zanim podamy cokolwiek psu do zjedzenia sprawdźmy czy mu tym nie zaszkodzimy.
Czego nie może jeść pies lista produktów